Kalender

feb
20
tors
Klubmesterskabet, opsamling
feb 20 kl. 19:30 – 23:30
feb
23
søn
1. hold ude mod Helsingør 1
feb 23 kl. 12:00 – 18:00
feb
27
tors
2. hold hjemme mod Hillerød 5
feb 27 kl. 19:30 – 23:30
feb
29
lør
Viking Cup 2020
feb 29 kl. 10:00 – 18:30

Viking Cup 2020 på Elværket i Frederikssund

mar
5
tors
Klubmesterskabet, 5. runde
mar 5 kl. 19:30 – 23:30
mar
8
søn
1. hold hjemme mod Hillerød 3 (I Helsingør)
mar 8 kl. 12:00 – 18:00
mar
10
tirs
2. hold ude mod Allerød 4 (i Farum)
mar 10 kl. 19:30 – 23:30
mar
12
tors
Klubmesterskabet, 6. runde – Aflyst!
mar 12 kl. 19:30 – 23:30
mar
19
tors
Klubmesterskabet, opsamling – Aflyst!
mar 19 kl. 19:30 – 23:30
mar
26
tors
Klubmesterskabet, 7. runde – Aflyst!
mar 26 kl. 19:30 – 23:30
apr
2
tors
Klubmesterskabet, 8. runde (Gruppe 2). – Aflyst!
apr 2 kl. 19:30 – 23:30
apr
9
tors
Lukket pga. påskeferie
apr 9 heldags
apr
16
tors
Klubmesterskabet, opsamling (Gruppe 2). Evt. KM omkamp – Aflyst!
apr 16 kl. 19:30 – 23:30
apr
23
tors
Klubmesterskabet, 9. runde (Gruppe 2). Evt. KM omkamp – Aflyst!
apr 23 kl. 19:30 – 23:30
apr
30
tors
Klubaften – Aflyst!
apr 30 kl. 19:30 – 23:30
maj
7
tors
Klubaften – Aflyst!
maj 7 kl. 19:30 – 23:30
maj
14
tors
Sommerafslutning – Aflyst!
maj 14 kl. 19:30 – 23:30
sep
3
tors
Generalforsamling 2020
sep 3 kl. 19:30 – 23:30
sep
10
tors
Hurtigskak, runde 1-3
sep 10 kl. 19:30 – 23:30
sep
17
tors
Hurtigskak, runde 4-6
sep 17 kl. 19:30 – 23:30
sep
24
tors
Hurtigskak, runde 7-9
sep 24 kl. 19:30 – 23:30
okt
1
tors
Klubmesterskabet, 6. Runde
okt 1 kl. 19:30 – 23:30
okt
8
tors
Klubmesterskabet, Opsamling
okt 8 kl. 19:30 – 23:30
okt
15
tors
Klubmesterskabet, 7. Runde
okt 15 kl. 19:30 – 23:30
okt
22
tors
Spil når du vil 1
okt 22 kl. 19:30 – 23:30
okt
25
søn
1. hold ude mod Roskilde 1
okt 25 kl. 12:00 – 18:00
okt
27
tirs
2. hold ude mod Hillerød 5 (6-mands kamp)
okt 27 kl. 19:30 – 23:30
okt
29
tors
Spil når du vil 2
okt 29 kl. 19:30 – 23:30
nov
5
tors
Spil når du vil 3
nov 5 kl. 19:30 – 23:30
nov
8
søn
1. hold hjemme mod Hillerød 3
nov 8 kl. 12:00 – 18:00
nov
12
tors
2. hold hjemme mod Egedal-Jyllinge 1 (6 mands kamp)
nov 12 kl. 19:30 – 23:30
nov
19
tors
Spil når du vil 4
nov 19 kl. 19:30 – 23:30
nov
26
tors
Spil når du vil 5
nov 26 kl. 19:30 – 23:30
dec
3
tors
Spil når du vil 6
dec 3 kl. 19:30 – 23:30
dec
6
søn
1. hold ude mod Helsingør 2
dec 6 kl. 12:00 – 18:00
dec
10
tors
Klubmesterskabet i lynskak
dec 10 kl. 19:30 – 23:30
dec
17
tors
Juleafslutning
dec 17 kl. 19:30 – 23:30
jan
7
tors
Hyggeskak
jan 7 kl. 19:30 – 23:30
jan
14
tors
2. hold hjemme mod Helsingør 3
jan 14 kl. 19:30 – 23:30
jan
24
søn
1. hold hjemme mod Sjælsø 1
jan 24 kl. 12:00 – 18:00
jan
26
tirs
2. hold ude mod Roskilde 2
jan 26 kl. 19:30 – 23:30
feb
7
søn
1. hold ude mod NSK 1
feb 7 kl. 12:00 – 18:00
feb
11
tors
2. hold hjemme mod Allerød 3
feb 11 kl. 19:30 – 23:30
feb
27
lør
Viking Cup 2021
feb 27 kl. 10:00 – 18:30

Viking Cup 2021 på Elværket i Frederikssund

mar
7
søn
1. hold hjemme mod Allerød 2
mar 7 kl. 12:00 – 18:00